22 stycznia 2011

Przestańmy żyć złudzeniami

 "Solidarni 2010" to piękny film. Film o postawach pięknych ludzi, ale jest to film nieprawdziwy.
Dlaczego?
Ano dlatego, że pokazuje tylko tych spośród naszych rodaków, którzy przyszli na Krakowskie Przedmieście w Warszawie.
A trzeba było wziąć drugą kamerę i innego prowadzącego rozmowy, Jan Pospieszalski jest jednak zbyt charakterystyczną postacią i przed nim mogli by nie opowiadać pewnych rzeczy, i pójść do tych ogródków piwnych, tych pubów, wszędzie tam gdzie padały niewybredne dowcipy o "kaczce po Smoleńsku", czy też o "zimnym Lechu".
Tak trzeba było zrobić, to wtedy byśmy mieli pełen obraz, a właściwie dwa obrazy. O ile tytuł pierwszego filmu można by zostawić tak jak on jest, czyli "Solidarni 2010", o tyle ten drugi film powinien mieć jakiś tytuł, który by coś dawał do myślenia, zawstydzał. Zmuszał nawet tych, którzy sypali takimi dowcipasami, do refleksji nad swoją postawą. Takim tytułem mogło by być: "Kim są ci ludzie?" lub bardziej lapidarnie "Inni", albo "Obcy we własnym kraju". Zresztą tytuł jest kwestią do dyskusji.
Puszczenie tego drugiego filmu jako kontrapunktu dla "Solidarnych" było by jak sądzę dużo większym problemem dla propagandzistów z GW czy TVN niż sam film "Solidarni 2010"
Przykro mi niezmiernie, ale Jan Pospieszalski i Ewa Stankiewicz spieprzyli sprawę robiąc tylko ten jeden film.
"System" vel "układ" vel "salon" vel "michnikowszczyzna" przypisali postawy pokazane w filmie do "kruchty", "moherów", "oszołomów", "zwolenników teorii spiskowych". I jest pozamiatane, czyli nic się nie zmieniło. "System" trochę popyskował na Ewę Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego, ale w gruncie rzeczy byli zadowoleni.
Na serio by się wściekli i na serio mieli by problem gdyby powstał taki drugi film, według koncepcji, którą przedstawiłem powyżej.

Takie jest moje zdanie w chwili obecnej na to jak to wygląda.
Nie będę się rozwodził co by dał taki drugi film, bo każdy w miarę zdrowo myślący człowiek może to łatwo sam dla siebie wyrozumować.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

A ja bym dał tytuł "Nowa Inteligencja" - Czekam już od kilku lat na taki film.
Uważam jednak, ze ograniczenie się do pubów to błąd. Tu trzeba wyjść na podwórka obok liceów i ławki w parku osiedlowym.
Pozdrawiam

Andrzej.A pisze...

Miło, że ktoś zrozumiał intencję mojego wpisu i całą tą część, której nie napisałem wprost.
Ławki w parku osiedlowym - TAK, podwórka przy liceach - NIE. Uzasadnienie: w "Solidarnych" występowali ludzie dorośli, w związku z tym nie możemy jako kontrapunktu wystawiać gówniażerni, bo to łatwe do obalenia, powinni występować ludzie tak samo dorośli, wręcz dojrzali.
Powstał już taki film: "Galerianki". Wprawdzie opisuje tylko żeńską część tego pokolenia(?), rodzaju ludzi - nawet nie wiem jak ich nazwać, ale jednak daje jakiś tam obraz.
Jest jeszcze jedno słowo, które właśnie wchodzi do użycia, a które określa również żeńską część społeczeństwa - to: "JANCZARKI"

rodric camela pisze...

Cześć przyjaciele, chcę podzielić się moim świadectwem i powiedzieć, jak cudownym byłem odkąd mój mąż wrócił do mnie z powodu wielkiej pomocy Dr IZOYA, której adres e-mail to drizayaomosolutions@gmail.com, mój mąż zostawił mnie w pierwszym tydzień kwietnia tego roku. Powiedział, że jego przyjaciele mówią mu, że widzę kogoś innego, kiedy go nie ma w pobliżu, próbowałem sprawić, by zrozumiał, że jego przyjaciele go okłamali, ale nie dał mi szansy wyjaśnić. Tak zostawił mnie dla innej kobiety. Po miesiącu rozłąki starałem się normalnie żyć, ale bardzo trudno było mi się dogadać, a następnie zdecydowałem się skontaktować z dr. IZOYA poprzez adres e-mail drizayaomosolutions@gmail.com, z którym się zetknąłem. W tym roku, 12 lipca, szukając pomocy w odzyskaniu mojego kochanka. Więc rzucił zaklęcie miłosne i sprawił, że mój mąż wrócił do mnie w ciągu 48 godzin. z wielką radością w sercu, bardzo dziękuję Dr IZOYA za bycie najlepszym czarodziejem zaklęć i najlepszym rozwiązaniem.
Specjalizuje się również w następujących sprawach ...
(1) Chcesz swojego ex powrotem.
(2) Wyleczyć HIV / AIDS lub pokrewną chorobę
(3) Chcesz awansować w swoim biurze.
(4) Chcesz, aby mężczyźni / kobiety podążali za tobą.
(5) Chcesz dziecka.
(6) Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wygrać kontrakty
(7) Chcesz, aby twój mąż był twój na zawsze
(8) Potrzebujesz pomocy duchowej.
(9) Zostałeś oszukany i chcesz odzyskać utracone pieniądze.
(10) Zatrzymaj rozwód
(11) Inwokacja rytuałów pieniężnych
(12) Wygraj wybory