Niestety jest tu pewien problem, ponieważ potrzeba kasy, kasy i jeszcze raz kasy. Jeśli weźmiemy dowolny portal gdzie przeważa myśl prawicowa to bez trudu znajdziemy teksty, które zapełniają kilka rubryk w standardowym czasopiśmie. Zawsze ktoś napisze tekst, który będzie mógł uchodzić za komentarz redakcyjny do bieżących wydarzeń, ktoś inny napisze tekst analityczny na inny temat, rubryka satyryczna również zostanie dosyć łatwo zapełniona. To nie są problemy. Problemem głównym jest brak pieniędzy na start oraz tak na prawdę brak perspektyw. Można oczywiście jak Antoni Macierewicz wydawać prawie całą swoją poselską dietę na wydawanie pisma, ale to niestety jest wyjątek potwierdzający regułę. A reguła jest dosyć oczywista: ludzie mający poglądy prawicowe raczej nie uczestniczą w przedsięwzięciach komercyjnych jeśli nie widzą możliwości zarobienia na tym jakichś pieniędzy, a przynajmniej nie dokładania notorycznie do interesu. Czy to źle. raczej nie. Tylko, że w ten sposób oddajemy dosyć znaczną część przestrzeni publicznej lewactwu wszelkiej maści.
Taka "Krytyka Polityczna" funkcjonuje dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i ma się dobrze. Dlaczego w takim razie nikt do tej pory nie stworzył analogicznego pisma, ale o przeciwnym znaku ideologicznym? Ponieważ prawicowcy mają zbyt głęboko wrośnięte poczucie własnej wartości i niezależności. Nikt mi nie będzie mówił co mogę napisać w "swoim" periodyku, nikt mi nie wytnie żadnego artykułu. Lewacy takich ograniczeń nie zauważają. Robią "swoje". A taki Sierakowski mając zapewniony byt (pensja redaktora naczelnego) może sobie pozwolić na różne dziwne dywagacje w innych mediach. Ma czas i środki na przygotowanie się do dyskusji na każdy temat.
Niestety nie ma na razie w Polsce takich instytucji, które umożliwiały by analogiczną swobodę dla błyskotliwych ludzi o poglądach prawicowych. Niestety taki prawicowiec musi najpierw zadbać o dobro swojej rodziny, a potem może ewentualnie uczestniczyć w jakichś akcjach medialnych dyskredytujących lewaków. Szkoda, że taka jest hirarchia, należy dążyć do jej zmiany.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz