1. Wprowadzić świadczenie na każde dziecko w wysokości 300 zł miesięcznie
2. Zapewnić darmowe posiłki dla dzieci i młodzieży w szkole
3. Podnieść wydatki na służbę zdrowia z 4.25% PKB do 6% PKB, zapewniając tym samym bezpłatny dostęp do wszystkich procedur medycznych niezbędnych do zachowania życia i zdrowia
4. Podnieść wydatki na edukację z 4% PKB do 6% PKB, zapewnić bezpłatną naukę angielskiego dla wszystkich dzieci, zwiększyć ilość zajęć dodatkowych, kół zainteresowań.
5. Podnieść płacę minimalną do 1200 zł netto
6. Zlikwidować składkę ZUS i składkę zdrowotną- wprowadzić finansowanie świadczeń ZUS i służby zdrowia bezpośrednio z budżetu.
7. Rozwinąć budownictwo socjalne szczególnie dla młodych osób z dziećmi, oraz dla rodzin żyjących na wsi nie mających tam gospodarstw zapewniających odpowiednio wysokie dochody. Czynsz w mieszkaniach komunalnych i socjalnych uzależnić od dochodów.
8. Wprowadzić prosty przejrzysty system podatkowy, ze stawkami progresywnymi- od 30% do 50%, zamiast obecnych 19%,30%,40% i składki ZUS. Dochody z działalności gospodarczej, dywidendy ze spółek kapitałowych oraz dochody kapitałowe byłyby opodatkowane na zasadach ogólnych. W razie potrzeby należy rozważyć podniesienie podatku VAT, w związku z czym nie należy jednak spodziewać się wzrostu cen, gdyż wzrost VAT będzie w większości przypadków sfinansowany przez przedsiębiorstwa. Dzięki tym zmianom uzyska się finansowanie wydatków wymienionych w punktach 1-7
Gdyby takie coś napisał pan Sławomir Sierakowski lub ktoś z jego otoczenia to zasadniczo bym się nie zdziwił. Ale "to" napisał człowiek będący milionerem. Człowiek rzutki, obrotny, mający łeb na karku. Człowiek będący twórcą komunikatora Gadu-Gadu, czyli człowiek wykształcony, a może tylko wyedukowany. W każdym razie człowiek sukcesu.Toż to czysty żywy Marksizm - Leninizm - Trockizm, brakuje tylko armii pracy.
Ktoś kto jest biznesmanem i to odnoszącym sukcesy nie ma prawa mieć takich poglądów chyba, że to nie jest biznesman tylko biznesmęt. I bliżej mu do sposobu zarabiania pieniędzy metodą kontraktów rządowych i poprzez układy, a nie w uczciwej walce na wolnym rynku. To zresztą dosyć charakterystyczne dorobił się i życzyłby sobie aby inni nie mieli takiej szansy.
Zajrzałem dalej do tego bloga i znalazłem pod tym adresem: http://www.lukaszfoltyn.pl/?p=9
taki kwiatek:
Tekst: Neoliberalizm jest ekonomicznie nieracjonalny
Poniżej przedstawiam swój tekst sprzed ok. miesiąca, który ukazał się na www.krytykapolityczna.pl oraz www.lewica.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz